VŠTJ Stavební fakulta Praha - Oddíl OB
VŠTJ Stavební fakulta Praha - Oddíl OB

PŽ Klánovice

Nálezy

  1. 2013.

Na shromaždišti zůstaly věci na obrázku: rukavice, dětské rukavice, brýle, čepice, had, šála, brýle a dva popisovníky. Malý je s popisama H12 a velký D45.

nálezy

Majitelé se mohou domluvit s Martinem Žáčkem: martin.zacek[zavináč]centrum.cz.

Výsledky

  1. 2013.

Jako hlavní rozhodčí jsem prohlásil výsledky za konečné.

Děkujeme všem závodníkům za účast a omlouváme se za problémy s vyčítáním.

Těšíme se na dalších závodech pořádaných naším oddílem 6. 10. 2013 na Jílovišti.

Předběžné výsledky

  1. 2013.

Zveřejnili jsme předběžné výsledky.

Pokyny

  1. 2013.

Zveřejnili jsme pokyny a parametry tratí.

Startovky jsou venku

  1. 2013.

Zveřejnili jsme startovky.

Snažil jsem se zohlednit vaše přání na rozdělení startů a požadavky na brzký/pozdní start. Těch žádostí bylo asi 100, tak se mi to ne vždycky podařilo splnit.

Pozvánka na TRAIL-O

  1. 2013.

Chtěli bychom Vás pozvat na závody v trail-o, které se uskuteční ve stejný den a na stejném místě jako závod Enacon Cupu v orientačním běhu. Využijte možnost vyzkoušet si tento technický orientační sport.

Připravujeme bohatý program, který začne dopoledním závodem Českého poháru v trail-o. V této klasické disciplíně závodníci podle mapy v měřítku 1:5000 řeší mapové úlohy, na jednotlivých stanovištích určují správnou pozici kontroly přesně odpovídající zobrazení v mapě a v popisech kontrol. Tento orientační sport vznikl jako možnost soutěžení pro všechny včetně hendikepovaných sportovců na stejné trati. Závodníci hospodaří s časovým limitem (zhruba 90 minut), v kterém musí vyřešit všechny úlohy. Jinak ale není závod měřený na čas (kromě dvou časových kontrol, kde se čas měří a používá se jako rozhodovací kritérium při rovnosti součtu správných odpovědí v celém závodě), o výsledku rozhoduje tedy přesné čtení mapy a terénu. Start tohoto závodu bude volný, můžete vystartovat mezi 9:30 a 10:30. Pokud se přihlásíte do závodu trail-o i do pěšího OB, doporučujeme brzký start do trail-o. OB má start 00 v 11:00. Když do poznámky v přihlášce na OB napíšete "účast v trail-o", my při losování startovní listiny ohlídáme, abyste stihli oba závody.

Na odpoledne připravujeme závod v "adrenalinové" trailové disciplíně, která se jmenuje TempO. Závod tvoří samé časové úlohy, kromě prvku přesnosti v interpretaci mapy a terénu v této disciplíně nabývá na významu prvek rychlosti rozhodování. Výsledky závodu TempO tvoří součet časů z jednotlivých kontrolních stanovišť, přičemž za nesprávnou odpověď se připočítává penalizace, která je v našem závodě stanovena na 45 vteřin. Využijte možnosti otestování svých technických schopností v práci s mapou v zábavné soutěži! Soupeřům, kteří Vám na tratích závodů v OB pravidelně utíkají díky rychlosti běhu, to zkuste vrátit "v klidu" pěkně v sedě na židličkách rozhodovacích stanovišť. Tato disciplína představuje skvělou příležitost k netradičnímu neběžeckému tréninku orientační techniky, díky kterému se můžete zdokonalit v orientačním běhu. Závod má opět volný start v 14:30-15:30.

Vloženou disciplínou bude bláznivý sprintík v o-labyrintu, uměle vytvořeném přímo v centru závodu. Na závodníky čeká zhruba 15 kontrol na mapce v měřítku 1:500. Důležitým faktorem bude rychlost čtení mapy a schopnost orientace v bludišti, když některé vzdálenosti mezi jednotlivými kontrolami budou správnou větví labyrintu "na pár korků", ovšem špatně zvolenou trasou mnohonásobně delší. Závodníci vozíčkáři, kteří budou v tomto typu rychlostního závodu určitě pomalejší než běžci, budou mít vlastní kategorii s vlastnim vyhlášením nejlepších závodníků, závodit se však bude na jednotné trati. Můžete se ovšem svézt v labyrintu na vozíku! Pro zájemce o skutečně exkluzivní možnost vyzkoušet si vozíčkářský rychlostní orienťák bude připraven jeden vozíček k zapůjčení. Začátek závodu v o-labyrintu bude v 12:30.

Samostatné stránky trojzávodu trail-o s podrobnými informacemi.

Zveřejnění rozpisu

  1. 2013.

Zveme Vás na první závod jarního Pražského oblastního žebříčku 2013, který se uskuteční v neděli 7. dubna 2013 v Praze-Klánovicích. Připravujeme pro Vás tratě na mapě Divoký západ. Ve stejném prostoru se uskutečnil oblastní závod na jaře 2011, vracíme se do stejného prostoru po dvou letech. Čeká Vás rozmanitý příměstský les, základ jeho technické náročnosti tvoří četná místa s většími i menšími prohlubněmi a vodoteče.

Zveřejnili jsme rozpis závodu.

stránka závodu v ORISu

ukázka mapy

PŽ Klánovice

expand_less